Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Go down

Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Deithe on Wto Paź 11, 2011 7:28 pmOstatnio zmieniony przez Deithe dnia Wto Paź 11, 2011 7:30 pm, w całości zmieniany 2 razy
Deithe
Deithe
World Designer

Liczba postów : 711
Join date : 08/10/2011

http://immortem.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Deithe on Wto Paź 11, 2011 7:28 pm

1. Podstawy

Podstawową zasadą istnienia uniwersum Immortem 2 jest tzw. zasada Czterej Jedności (4J). Przedstawia się ona następująco:

Energia oddziałuje z Materią w tempie wyznaczanym przez Czas w Przestrzeni.

Nieco bardziej naukowo przedstawia się to następująco:

Bozony oddziałują z Ferimionami w tempie przepływu Tachyonów w Przestrzeni Plancka.
Deithe
Deithe
World Designer

Liczba postów : 711
Join date : 08/10/2011

http://immortem.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Deithe on Wto Paź 11, 2011 7:28 pm

2. Technologie

Bramy Międzygwiezdne:

Technologia Bram Międzygwiezdnych (zwanych też Torusami), opiera się na współdziałaniu kilku systemów, które wspólnie "oszukują" czasoprzestrzeń. Komputery kwantowe obliczają pozycje kwantową "własnych" i "docelowych" cząstek, reaktory fuzyjne dostarczają ogromnych ilości energii potrzebnych do procesu, a generatory pola tworzą z "własnych" i "docelowych" cząstek, pary kwantowe. W tej sposób Brama może przesyłać informację kwantową "stąd" do "tam". Podróż taka jest dość kosztowna energetyczne, a także jednostronna, do skoku powrotnego trzeba odwrócić cały proces. Jest to ograniczenie nałożone ze względów bezpieczeństwa. Za to taka podróż jest niemal natychmiastowa, gdyż trwa jedynie jeden czas Plancka.

W obecnych czasach najczęstsze podróże odbywają się między dwiema znanymi Bramami. Komputery wyszukują znane sobie koordynaty, co znacząco obniża ryzyko złego skoku, co było nagminnością w początkowych fazach budowy tego systemu. Bywało, tak, że statki lądowały dziesiątki milionów kilometrów od miejsca przeznaczenia, co miało niejednokrotnie katastrofalne skutki. Winą takiego rozrzutu były (i poniekąd wciąż są, gdyż problem udało się załagodzić, ale nie rozwiązać) niesamowicie trudne obliczenia kwantowe. Z tego powodu niemal niemożliwością było ponowne namierzenie i odzyskanie uszkodzonych okrętów.

Jednak w wypadku pomyślnego skoku, statek (zwykle kolonizacyjny, jako, że kolonizacja była i wciąż jest priorytetem) przystępował do budowy Bramy Szkieletowej, czyli prostej konstrukcji, spełniające wymagania skoku kwantowego. Dopiero później, jeśli znaleziono dogodną planetę lub interesujące złoża surowców i system stawał się zamieszkany, Brama rozrastała się, otrzymując miano Torusa, a te największe są określane Torus Magnus na cześć pierwszej Bramy z układu Sol.

Tarcze i Bariery:

Mianem tarczy, albo bariery, określa się cząstki, najczęściej w kształcie sfery lub kopuły, ustawione w pewnym określonym porządku przez fale energii. Generowaniem barier zajmują się specjalne zespoły reaktorów, emiterów i komputerów zwanych po prostu generatorami tarcz/barier.

Takie bariery zwykle są "gładkie" ze strony zewnętrznej i "porowate" z wewnętrznej, by wypuszczać to co chce się wydostać (np. przyjacielski pocisk), a zatrzymać to co chce się dostać (np. wrogi pocisk). Tak jest najczęściej w przypadku tarcz bojowych, natomiast w przypadku kopuł atmosferycznych, gdzie przed terraformacją należało zatrzymać powietrze wewnątrz polaryzację odwracano. Dzięki przekonfigurowaniu emiterów, możliwa jest manipulacja wewnętrzną atmosferą bariery.

Zasada działania takiej bariery ma zasadniczą wadę bojową, gdyż cząsteczki tarczy stawiają większy opór, gdy napiera na nie obiekt o większej energii (w granicach mocy bariery). Natomiast coś o bardzo niskiej energii może przeniknąć przez barierę (jest to jeden z manewrów wykorzystywanych przez pilotów myśliwców).

Bariery klasyfikuje się podług mocy, dzieląc je na dziesięć stopni.


Ostatnio zmieniony przez Deithe dnia Pią Paź 21, 2011 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Deithe
Deithe
World Designer

Liczba postów : 711
Join date : 08/10/2011

http://immortem.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Deithe on Wto Paź 11, 2011 7:30 pm

3. Ugrupowania

Specjalne jednostki wojskowe:

Biała Gwardia - oddziały Rady Hegemonii

Pretorianie - oddziały Federacji Handlowej

Androidy

Organizacje najemnicze:

Ultima Legione

Korpus Ekspedycyjny Korporacji (KEK)


Ostatnio zmieniony przez Deithe dnia Czw Lut 02, 2012 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Deithe
Deithe
World Designer

Liczba postów : 711
Join date : 08/10/2011

http://immortem.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Deithe on Wto Paź 11, 2011 7:30 pm

4. Firmy

Gate Holdings

Opis:

Gate Holdings jest spółką posiadającą pakiet kontrolny sieci innych spółek wchodzących w system obsługujący Bramy, a tym samym jest niemalże właścicielem i dyktatorem całej międzygwiezdnej sieci Bram.
Podczas przejęcia spółka podniosła i wyśróbowała ceny do najwyższego możliwego pułapu, który od tej pory stara się utrzymać. Oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze z jej usług korzystają najbogatsi i największe firmy i organizacje, a po drugie Gate Holdings zbija na tym krocie.
Gate Holdings posiada też udziały w rozmaitych firmach przewozowych, turystycznych i transportowych, udzielając im zniżek za duży procent udziałów.

Technikalia:

CEO: Albrecht Bergen
Logo: Okrąg Torus Magnus na tle aury słonecznej.
Obecna wartość rynkowa: 730 000 000 koron / 1 460 000 000 marek.

EM Ltd

Opis:

EM Ltd od czasu swojego założenia jest potentatem w produkcji silników, generatorów i korzystających z nich pojazdów pozwalających na unoszenie się na polu magnetycznym. Jeśli pole planetarne ma przynajmniej średnio silne pole magnetyczne, zapewne dominują tam pojazdy EM Ltd, będące efektywnym, popularnym, przyjaznym środowisku i przede wszystkim relatywnie tanim środkiem transportu.
EM Ltd zajęło swoją niszę i mocno się jej trzyma.

Technikalia:

CEO: Jerome Illin
Logo: Zarys EMV unoszony błękitną reprezentacją planetarnego pola elektromagnetycznego.
Obecna wartość rynkowa: 120 000 000 koron / 240 000 000 marek

PulseCorp

Opis:

PulseCorp prowadziło odwieczny wyścig z EM Ltd o podobny rynek usługowo-transportowy. Jednak po dziesięcioleciach kosztownej wojny marketingowej, sytuacja powoli się rozjaśniła i choć obie firmy nigdy nie miały przyjacielskich stosunków, obecnie rozpychają się we własnej niszy.
PulseCorp zostawiła normalny transport, skupiając się na maszynach co prawda droższych, ale osiągających wyższe osiągi dzięki silnikom pulsacyjnym niż popularne EMV. Dzięki kilku lukratywnym kontraktom wojskowym na produkcję myśliwców, a także instalację napędów podstawowych w większych jednostkach PulseCorp stało się dość lukratywną i stabilną firmą.

Technikalia:

CEO: Anne Webster
Logo: Sylwetka myśliwca na tle rozmytych od prędkości gwiazd.
Obecna wartość rynkowa: 180 000 000 koron / 360 000 000 marek

Crismon Aerodynamics

Opis:

Crismon Aerodynamics jest jednym z największych producentów statków kosmicznych. Właściciele ogromnej sieci stoczni kosmicznych wykonują projekty od myśliwców do lotniskowców.
Chociaż korzystają przy tym z wielu podwykonawców. Mają też udziały w firmach zajmujących się produkcją sprzętu wojskowego i wyposażenia okrętów.

Technikalia:

CEO: Malcolm La Moore
Logo: Planeta Mars na tle czarnym z białymi kropkami symbolizującymi gwiazdy.
Obecna wartość rynkowa: 150 000 000 koron / 300 000 000 marek

Grand Technologies

Opis:

Grand Technologies to ludzie unowocześniający to co potrzebuje unowocześnienia jak i to czego go nie potrzebuje. Potentat na rynku oprogramowania, sprzętu komputerowego, medycznego, czy specjalistycznego. W ścisłej czołówce producentów układów lumierycznych i kwantowych. Grand Technologies wspięła się do obecnej pozycji rynkowej, głównie dzięki wykupieniu patentu na pierwszy działający, gotowy do masowej produkcji reaktor fuzyjny.

Technikalia:

CEO: Jasmine Lakiev
Logo: Biała siatka heksagonów na czarnym tle z inicjałami G i T w środkowych heksagonach.
Obecna wartość rynkowa: 439 000 000 koron / 878 000 000 marek

New Titan Chemicals

Opis:

Firma, która jeszcze dziesięciolecie temu była prawie nie znana, dziś stała się liderem w kwestii wydobycia, przetwórstwa, produkcji i dystrybucji paliw i środków chemicznych. Korporacja wywodząca się z kolonii na Tytanie, dziś ma placówki wydobywcze w prawie wszystkich ludzkich koloniach, nieustannie poszukując nowych złóż surowców i udoskonalając procesy wydobywcze. Od roku firma weszła też na rynek produkcji i dystrybucji leków, stając się niespodziewanie głównym konkurentem dotychczasowego monopolisty-potentata, Western Pharmaceutics. New Titan Chemicals najbardziej znane jest z zasilania znacznej części ludzkości w różnorakie paliwa i energie.

Technikalia:

CEO: Ishigama Maki
Logo: Tytan, z prawą połową oświetloną, a lewą ciemną, z halo symulującym "zasilanie" planetoidy.
Obecna wartość rynkowa: 119 000 000 koron / 238 000 000 marek

Nex Ltd

Opis:

Na podobieństwo New Titan Chemicals, firma ta w krótkim czasie z nikomu nieznanego interesu grupki ludzi, urósł do rangi między światowego potentata. Firma prowadzi szerokie spektrum działalności, od zabawek dla dzieci i słodyczy poczynając przez prowadzenie różnorodnych kampanii społecznych, aż do produkcji wszelkiej maści gadżetów i akcesoriów.

Technikalia:

CEO: Robert Allright (powszechnie znany jako "Wujek Bob")
Logo: Brązowy, pluszowy miś z oczami z guzików, siedzący, z szeroko rozłożonymi rękami w zapraszającym geście na trójkolorowym tle (trzy strefy: żółta, niebieska i zielona)
Obecna wartość rynkowa: 173 000 000 koron / 346 000 000 marek

OldWay Corp.

Opis:

OldWay Corporation lubi się określać jako "firma z tradycji i z tradycją". Korporacja dumnie chwali się korzeniami sięgającymi jeszcze XXI wieku i tak jak wtedy, tak i teraz zajmują się masową produkcją podstawowych, ale solidnie wykonanych dóbr po przyzwoitych cenach, tj. głównie żywności, odzieży i konwencjonalnego uzbrojenia. Znani są z bycia jedna z najstabilniejszych i najnudniejszych korporacji kosmosu.

Technikalia:

CEO: Weston Church
Logo: Nazwa firmy, której litery stylizowane są na korzenie sięgające w głąb ziemi.
Obecna wartość rynkowa: 387 000 000 koron / 774 000 000 marek

Steel Industries

Opis:

Jedna z największych firm budowlanych w kosmosie. Lider technik budowlanych i właściciel całej armii stosownych urządzeń i fabryk. Okazyjnie zajmuje się też produkcją pojazdów i uzbrojenia, zarówno na zamówienie cywilne jak i wojskowe. Zasłynęli dzięki kontraktom na budowę miast na Nowej Ziemi, a obecnie działają w większości znanego kosmosu.

Technikalia:

CEO: Abram Rosenbaum
Logo: Nazwa firmy wygrawerowana na sztabce stali.
Obecna wartość rynkowa: 566 000 000 koron / 1 132 000 000 marek

United Armaments

Opis:

Obecnie lider rynku uzbrojenia. Swoją pozycję zawdzięcza lukratywnym kontraktom na broń i pancerze dostarczane wojsku. Zaopatrują też większość armii w kosmosie, nie ważne rządowe czy prywatne, zawodowe czy paramilitarne, jeśli ktoś do ciebie strzela na polu bitwy istnieje duża szansa, że zaopatruje go właśnie United Armaments. Tak jak i ciebie.

Technikalia:

CEO: Angelo Vecciani
Logo: Czarna sylwetka żołnierza trzymającego uniesiony w górę karabin na zielonym polu. Karabin, ramię i głowa tworzą "U", a nogi w lekkim rozkroku "A".
Obecna wartość rynkowa: 690 000 000 koron / 1 380 000 000 marek

Western Pharmaceutics

Opis:

Do niedawna największy gracz na rynku leków i sprzętu medycznego. Choć wciąż utrzymuje swoją pozycję, obecnie toczy zaciętą wojnę informacyjną i marketingową z New Titan Chemicals. Sprzętem i lekami Western Pharmaceutics posługują się lekarze, ale też żołnierze i cywile w całym kosmosie. Jeśli cię czymś naszprycowano, istnieje duże prawdopodobieństwo, że miało to logo Western Pharmaceutics.

Technikalia:

CEO: Ezabel Sinclair
Logo: Srebrny moździerz na niebieskim tle.
Obecna wartość rynkowa: 314 000 000 koron / 628 000 000 marek
Deithe
Deithe
World Designer

Liczba postów : 711
Join date : 08/10/2011

http://immortem.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Podstawy/Technologie/Ugrupowania/Firmy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach