Imperium Dolumen

Go down

Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:23 pm

Imperium Dolumen

"A w samym centrum Imperium zbudowanego na gruzach zniszczonego Starego Świata wznosił się ku niebu Kapitol - potężne miasto zbudowane dzięki wyspecjalizowanej technologii, potędze ludzkiego umysłu; zapierające dech w piersiach"

Autor "Altasu Geograficznego po Imperium Dolumen" - Mayem Weed
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:24 pm

Podział państwaSkłada się z Kapitolu – państwa-miasta sprawującego władzę nad pozostałymi częściami Imperium oraz dwudziestu czterech głównych Dystryktów – każdy z nich musi płacić Kapitolowi daninę (składającą się z produktów z tego działu gospodarki, jakim głównie zajmuje się dana Dzielnica) w zamian za ochronę przed nieprzyjaciółmi i udostępnianie ludności Dzielnic najnowszej technologii. Oczywiście i jego, i drugie to jedynie dyplomatyczna propaganda – z ostatnich badań wynika, że zostaliśmy sami na całej Ziemi, a przed dzikimi zwierzętami mieszkańcy Dzielnic potrafią bronić się sami. Na urządzenia najnowszej technologii stać za to jedynie najbogatszych – w biedniejszych dystryktach po ulicach nie jeżdżą nawet najprostsze samochody, a wozy konne. Często brakuje tam nawet elektryczności czy bieżącej wody. Historycy porównaliby te czasy do Średniowiecza. Istnieje też kilka innych, pozostałych zbiorowisk ludzkich podlegających Kapitolowi – w górach czy na bagnach. Jednak nikt nie nadaje im nazw, gdyż są to małe miasteczka albo wioski, zamieszkiwane przez potomków ludzi, którzy przetrwali Wielką Wojnę w jaskiniach, lasach czy innych naturalnych kryjówkach. Władze Kapitolu zbierają od nich jedynie podatek z tego, co wyprodukują i kontrolują urodzenia dzieci. Mogą nawet podróżować po niezamieszkałych terenach – w przeciwieństwie do mieszkańców Dystryktów, którzy aby wyjechać ze swojej rodzinnej Dzielnicy potrzebują odpowiedniej przepustki. Nie licząc mieszkańców Kapitolu stanowią chyba najbardziej wolną grupę ludzi w Imperium.


Ostatnio zmieniony przez Selainwila dnia Nie Maj 06, 2012 8:41 pm, w całości zmieniany 2 razy
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:39 pm

Kapitol


Centrum Imperium Dolumen, główny ośrodek kulturalny, polityczny, technologiczny itd. Bezsprzecznie najbogatsza część Imperium. Jego mieszkańcy cieszą się jako jedyni tytułem Obywatela Kapitolu - dzięki niemu mają prawo do udziału w wyborach, kandydowaniu do Rady Imperium, na wyższe urzędy i do pomocy świadczonej przez państwo. Lud Kapitolu składa się głównie z polityków, biznesmenów i wszelakich zawodów usługowych, których słabsze odpowiedniki można spotkać w Dystryktach np. fryzjerzy, szoferzy, księgowi, projektanci, aktorzy, muzycy.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:42 pm

Dzielnica Oceanu


Lud morza. Jego mieszkańcy specjalizują się w zawodach związanych z wodą - wśród nich znajdziemy niedoścignionych rybaków czy kapitanów okrętów. Zajmują się przewozem dóbr i towarów wzdłuż dostępnych linii brzegowych oraz połowem ryb na oceanie.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:47 pm

Dzielnica Ognia


Skupia w sobie ludzi zajmujących się rzemieślnictwem i wszelakim przemysłem ciężkim - wytwarzaniem jego dóbr. To oni produkują olbrzymie maszyny - kombajny, samochody, platformy wiertnicze. Należą do jednych z blisko związanych z Kapitolem Dystryktów. Mieszkańcy Dzielnicy Ognia - podobnie jak ten żywioł - są nieobliczalni, potężnie zbudowani i gburowaci.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:55 pm

Dzielnica Roli


To jedyni rolnicy w Imperium. Zajmują się uprawą powierzonej im przez Kapitol ziemi, aby wyżywić całe Imperium. Oczywiście dzięki zdobyczom techniki zadanie to staje się łatwiejsze, jednak ceny zboża, które jako jedyny produkowany przez nich towar mogą sprzedać, nie są zbyt wysokie - co powoduje, że jest to jeden z najbiedniejszych Dystryktów całego Imperium.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Selainwila on Sro Kwi 18, 2012 6:47 pm

Wszystkie Dystrykty - wersja robocza

1- Dystrykt Kryształu - Kryształy – wydobycie z jaskiń (dość bezpieczne), wytwarzanie – najbliżej Kapitolu, łatwe każdy mieszkaniec Widzący, są też na terenie fabryki zatrudniające Żołnierzy Armii Impierium
2- Dystrykt Nauki i Genetyki – w nim odbywają się badania naukowe, nieopodal Kapitolu, ludzie to zazwyczaj wykształceni ludzie, asystenci w ośrodkach badawczych, jeden z najmniejszych i najmniej zaludnionych Dzielnic, u nich znajdziemy też informatyków i programistów
3- Dystrykt Ksiąg i Wiedzy – zajmują się książkami, bibliotekarstwem, są skrybami, zajmują się zbieraniem i spisywaniem danych
4- Dystrykt Żywności Ekskluzywnej – zajmują się przetwarzaniem dostarczonych im towarów na wyśmienite potrawy trafiające do Kapitolu – kucharze, restauratorzy.
5- Dystrykt Ognia i Maszyn – przemysł ciężki, produkcja wielkich maszyn, urządzeń potrzebnych w innych Dystryktach, głównie wydobywczych.
6- Dystrykt Stali (Wojny) – produkcja broni i maszyn potrzebnych Armii, wojennych, także rozwijanie nowych technologii broni i prowadzenie nad nimi testów sprawności.
7- Dystrykt Konstrukcji – wszelacy architekci, budowanie domów, mularze, murarze, budowniczy, Ci, co wznoszą budowle, rzeźbiarze
8- Dystrykt Zabawy i Rozrywki – głównie specjalizują się w wyrobie instrumentów muzycznych, zabawek, rekwizytów dla teatrów itp. Część mieszkańców również tworzy grupy aktorskie albo Wesołe miasteczka dla mieszkańców Kapitolu.
9- Dystrykt Chemii i Precyzji – tu są fabryki zegarków, instrumentów pomiarowych, wag, urządzeń precyzyjnych, wszelakich drobnych urządzeń potrzebnych do życia; także środki chemiczne i farmaceutyczne,
10- Dystrykt Elektrotechniki - fabryki kabli, transformatorów, tranzystorów, układów scalonych, żarówek, aparatów telefonicznych, telewizorów, urządzeń audiowizualnych i sprzętu agd, pralek, lodówek, suszarek, ogółem – urządzenia elektryczne i techniczne.
11- Dystrykt Energii - to tutaj znajdują się wszelakie elektrownie i jej pracownicy, wytwarzają energię dla całego Imperium, niemal serce technicznego świata.
12- Dystrykt Drewnianego Wnętrza – to tutaj są produkowane wszelakie szafy, stoły, obrazy i inne związane ze stolarstwem produkty.
13- Dystrykt Szkła i Porcelany – wszelakie części wytwarzane ze szkła i łatwo kruchych materiałów, okna, szyby do pojazdów, naczynia, szklane części do mebli, a także wypalaniem cegieł, na jego terenie są też liczne huty.
14- Dystrykt Tkanin (Tekstylny) – szycie ubrań oraz przygotowywanie materiałów na nie, wyrób wszystkiego co dotyczy ubioru, przemysł lekki.
15- Dystrykt Wyżywienia – produkuje wszelakie produkty spożywcze – część do Kapitolu, ale to na nim spoczywa główny ciężar wyżywienia Imperium, piekarze, masarnie, rzeźnicy – tak to ten dystrykt, ale także wstępnej przeróbki materiałów rolnych – np. młyny – mąka.
16- Dystrykt Oceanu – rybacy, zajmują się połowem ryb, także wszelakie zawody wykonywane na pływających po przybrzeżnych morzach statkach,
17- Dystrykt Transportu Ziemnego – wytwarzają wszelakie pojazdy przeznaczone do transportu ludzi po Imperium, to oni także budują np. linie kolejowe, a także są kierowcami pociągów czy samolotów.
18- Dystrykt Lasu – drwale i tartaki, wyrąb lasów i wstępna przeróbka drewna.
19- Dystrykt Trzody Zwierzęcej – to oni pasą owce, krowy, kozy i inne. Zajmują się chowem drobiu, koni czy innych organizmów żywych potrzebnych gospodarce.
20- Dystrykt Roli – produkcja rolna, rolnicy i uprawa Roli
21- Dystrykt Jabłoni – leży nieopodal Dzielnicy Roli, jednak bardziej specjalizuje się w uprawianiu roślin, które są bezpośrednio gotowe do spożycia – tu znajdziemy liczne sady, a także uprawy warzyw.
22- Dystrykt Bogatych Złóż – zajmują kopalnie, w których znajduje się złoto, srebro a także kamienie szlachetne jak rubiny, szafiry i inne oraz złóż uranu.
23- Dystrykt Surowców – górnicy, zajmujący się wydobyciem złóż potrzebnych do przemysłu – żelaza, miedzi, siarki, soli i wszelakich surowców chemicznych i mineralnych – z wyłączeniem energetycznych
24- Dystrykt Geoelektryki – nazwany na przekór, chyba tylko po to, aby jeszcze bardziej upodlić jego mieszkańców. Należy do Triady Dzielnic Górniczych – zajmuje się wydobyciem surowców energetycznych – węgla w kopalniach, ropy naftowej, gazu ziemnego.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Imperium Dolumen

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach