Magia w świecie

Go down

Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 6:51 pm

Magia


"Mężczyzna obserwował ją spokojnie, nic nie mówiąc, jakby woda gotująca się sama z siebie była zjawiskiem codziennym i zwyczajnym"
The Magicians Apprentice
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 6:53 pm

Pochodzenie

Ludzie dzielą się na tych, którzy rodzą się z talentem magicznym i potrafiący widzieć magiczne cząstki (Widzący) oraz tych, którzy go nie posiadają - tak zwani Niewidzących. Średnia proporcja wynosi 50:50. Jednak jedynie około 20% władających mocą posiada wystarczającą wolę, aby ukończyć szkolenie Czarodzieja. Tych ludzi pozbywa się lub wciela do armii Imperium, jeśli zamieszkują Dystrykty. Są oni w stanie używać magii we wszystkich podstawowych aspektach określonych przez Księgę Prawa. Ich moc gromadzona w ciele przekracza stężenie 1000 moli. Reszta magicznych umie posługiwać się magią w ograniczonym zakresie, mogą podgrzać wodę, zerwać parę jabłek z wysokiego drzewa za pomocą siły woli, zdolniejsi zdołają nawet uśmiercić lecącego ptaka albo hasającego w zaroślach zająca. Niektórzy z magicznych, nawet Ci najmniej obdarzeni odkrywają w sobie wyjątkowe dary – potrafią lewitować bez tworzenia dysku pod nogami, wytwarzać ogień z niczego, zamrażać przedmioty, zatrzymywać czas na danym obszarze. Dary wiążą się bardziej z materializowaniem mocy w realnym świecie. Podstawową jednostką strukturalną są niewyczuwalne i można by powiedzieć "nieistniejące" magony - cząstki, które wyczuć moją tylko Widzący. Można je używać na dwa sposoby - albo poprzez transformację w cząstki materialne, co wymaga większej ilości energii, albo poprzez oddziaływanie z cząsteczkami i przedmiotami materialnymi modyfikując je za pomocą prostych mentalnych czynności.


Ostatnio zmieniony przez Selainwila dnia Wto Kwi 17, 2012 7:18 pm, w całości zmieniany 2 razy
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 6:54 pm

Gdzie szukać magii?


Magia to moc wypełniająca każdą żywą istotę – ludzie są jej największymi źródłami i mistrzami w posługiwaniu się nią. Niektóre zwierzęta też potrafią wykorzystywać proste magiczne sztuczki – często są to drapieżniki zastawiające pułapki na swoje ofiary. Istnieje też parę gatunków roślin posługujących się statyczną mocą (działającą tam, gdzie rosną, o małym zasięgu). Energia opływa też ziemię strumieniami – żeby korzystać z tego rodzaju mocy należy być wyjątkowo uzdolnionym (stężenie powyżej 1000). Tworzy ona rzeki, jeziora, oceany. Magia wypełnia niemal każdy zakątek ziemi – nawet powietrze. Oczywiście tam jej ilość jest mniejsza niż w pobliżu rzek i prądów, ale można ją podobnie wykorzystywać. Magię można więc porównać do wody. Z zewnętrznych źródeł mocy mogą też korzystać mniej uzdolnieni – zazwyczaj do aktywowania swoich wyjątkowych zdolności. Istnieją też magiczne pustki – miejsca bez energii – zazwyczaj zaraz napływa do nich pobliska magia na zasadzie dyfuzji, ale niektóre utrzymują się bardzo długo.


Ostatnio zmieniony przez Selainwila dnia Wto Kwi 17, 2012 6:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 6:56 pm

Używanie magii


Magią zazwyczaj używa się do zaklinania przedmiotów. Można zmienić temperaturę wody, rozpalić ognisko z drewna, naostrzyć nóż, spoić cegły ze sobą, wyprodukować szkło. Jeśli trzymamy magię w danym przedmiocie możemy ją także zużyć np. na przemieszczanie go, a nawet zniszczenie. Można też wspomóc regenerację własnego ciała – dlatego właśnie magowie rzadko chorują i cieszą się lepszym zdrowiem oraz dłuższym życiem. Są dwa "poziomy" świata – magiczny i materialny, które nierozerwalnie przeplatają się ze sobą. Można walczyć na czyste magiczne pociski – jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest np. rzucanie magicznymi przedmiotami, umagicznianie wystrzeliwanych z pistoletu kul itd. Zużywa się wtedy mniej energii, a zadaje większe obrażenia.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 6:58 pm

Tarcze


Nowoczesna technologia wyprodukowała tarcze – pasy ze złotymi sprzączkami, które same z siebie tworzą dookoła posiadacza pole magnetyczne, energetyczne i siłowe. Przelanie magii przez takie urządzenie daje o wiele lepsze efekty niż wytworzenie magicznej tarczy. Należy dodać, że trzeba się też nieźle natrudzić, żeby wytworzyć magiczną tarczę, która byłaby w stanie odbijać materialne przedmioty.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Selainwila on Wto Kwi 17, 2012 7:00 pm

Magiczne przedmioty


Istnieją pewne przedmioty, wytworzone z nieznanych materiałów i pierwiastków, które potrafią gromadzić w sobie magię. Znanym ludziom przykładem są odpowiednio wykształcone kryształy z kopalń – dzięki odpowiedniej obróbce magów, kryształy te rosną w kopalniach i uzyskują wyjątkowe, magiczne zdolności jednego z zaklęć. Dzięki temu mamy kryształy ogrzewające, świecące, ostrzące, maskujące itd. Wyjątkowym rodzajem kryształów są Transfery – małe kryształki, świetliki, które są w stanie wysysać magię z pobliskiego otoczenia. Przy okazji emanują delikatnym białym światłem. Odpowiednio połączone mają zdolność zasilania np. urządzeń elektrycznych, są więc dobrym źródłem energii – nie trzeba dzięki temu spalać ton węgla czy rozszczepiać jąder uranu albo syntezować helu. Jednak zgromadzona w nich energia prędzej czy później i tak się rozprasza, jeśli nie zostanie wykorzystana (np. zamieniona na energię elektryczną). Wyjątkowym przedmiotem jest Kielich Ra-zah, święta relikwia religii Ra-zah.
Selainwila
Selainwila

Liczba postów : 327
Join date : 16/10/2011

Powrót do góry Go down

Re: Magia w świecie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach